Deporte Galego
Xunta
Inicio Castellano
Federación Federación Federación Federación Federación Federación Federación
Calendario de Eventos
Boletín, dese de alta
Secretaria Xeral de Política Lingüística
Secretaria Xeral de Política Lingüística


05/03/2010 - Liga Galega por Equipos

Lémbrase que este sábado día 06 de Marzo, xogarase a 8ª Rolda continuando có Calendario establecido. E a Rolda 7 aprazada xógase nas datas do documento adxunto.
Descargar pdf.

01/03/2010 - Convocatoria Arbitraxe Auxiliar para os Campionatos de Semana Santa

Ábrese o prazo de solicitudes para o arbitraxe auxiliar nos Campionatos Galegos de Semana Santa.
O prazo está aberto ata o Xoves 11 de Marzo ás 12:00 horas. Non se admitirán solicitudes fóra de prazo.
Máis Información: descargar pdf.

01/03/2010 - Campionatos Galegos Semana Santa

Publícanse as Bases dos Campionatos Sub-08, Sub-10, Sub-12, Sub-16, Absoluto, Feminino e Veteranos; así como as Instruccións para as Inscripcións e Reservas do Aloxamento.
Para máis Información: descargar pdf

Autorización e Exención de Responsabilidade: http://www.fegaxa.org/gal/competicions_ficha.php?id=194

24/02/2010 - Clasificacións Finais Zonais Ourense Categorías Sub-08, Sub-10, Sub-12 e Sub-16

O Domingo día 21 de Febreiro, tivo lugar os Campionatos Zonais de Ourense Categorías Sub-08, Sub-10, Sub-12 e Sub-16.

Clasificacións Finais: http://www.fegaxa.org/gal/competicions_ficha.php?id=167

17/02/2010 - Campionatos Galegos Sub-14 e Sub-18

Onte rematou en Pontedeume os Campionatos Galegos Sub-14 e Sub-18. Como campión Sub-14 quedou o Xogador Luis Segura Santos (CXFontecarmoa) e como Campiona Ines Prado Acebo (Escola Ferrola). Na Categoría Sub-18 quedou Campión Samuel Villar Perez (Universidad de Vigo) e como Campiona Carmen Lopez Graña (Circulo Ferrolano).


Clasificación Final Sub-18:
10/05/2009-10/05/2009
10/05/2009-30/05/2009
10/05/2009-10/05/2009
16/05/2009-16/05/2009
 
 
Fedérate
 
Patrocinadores
Federación Española de Xadrez
FIDE
Ajedrez Actual
Carechem