Deporte Galego
Xunta
Inicio Castellano
Federación Federación Federación Federación Federación Federación Federación
Calendario de Eventos
Boletín, dese de alta
Xunta de Galicia - Deporte Galego
Xunta de Galicia - Deporte Galego


07/07/2011 - III Aberto Internacional Carlos I

Desde o 25 de Xuño e ata o 03 de Xullo no Hotel Carlos I de Sanxenxo tivo lugar o I torneo pertencente ó XXIV Circuito Internacional Galego cunha participación de 100 Xogadores onde quedou campión o Xogador Dragan Paunovic.
Clasificación Xeral do XXIV Circuito Internacional: descargar pdf

Toda a Información do Torneo: http://www.chess-results.com/tnr50370.aspx?art=1&rd=9&lan=2&turdet=YES

04/07/2011 - Campionato de España Puleva Max Sub-10

Onte rematou no Hotel Scala de Padrón o Campionato de España Puleva Max Sub-10. Destacar que a Xogadora Galega Mireya Represa (Xadrez Laroca) quedou campiona de España por segundo ano consecutivo.

http://feda.org/campeonatos_detall.php?id=88&campeonato=Campeonato

Campionato de España de Seleccións Autonómicas 2011

Teñen lugar en Pamplona os Campionatos de España de Seleccións Infanti e Cadete.
A selección Galega Infantil saiu desde o 7º posto e a Cadete desde o 9º.

Infantil (sub-14)  

Convocatoria Campionato de España Individual Feminino 2.011

DATAS: Do 31 de Xullo ó 06 de Agosto de 2.011
LOCAL DE XOGO: No Hotel Scala de Padrón (A Coruña)
INSCRICIÓNS: O canon de Inscrición fíxase en 30,00 € e o prazo remata o 15 de Xullo de 2.011. Todas as Inscricións deberán formalizarse na FEDA a través da súa Federación Autonómica.
Bases do Campionato: descargar pdf

Reservas no Hotel Oficial: http://www.fegaxa.org/fotos/1309424820_GItj.pdf

Campionato de España Puleva Max Sub-08

Superando todas as previsións, chegouse á final do Campionato de España Sub 8 PULEVA MAX, con tres xogadores empatados no primeiro posto.
Non só empatados a puntos, sino empatados ademáis polos tres sistemas de desempate establecidos reglamentariamente. Non hubo outro remedio que desempatar por sorteo.
Os mellores xogadores galegos clasificados foron Wuayra David Padilla (C.D. Portas) no 9º posto e no 10º Martin Gomez (Club Carmelitas Vedruna).


10/05/2009-10/05/2009
10/05/2009-30/05/2009
10/05/2009-10/05/2009
16/05/2009-16/05/2009
 
 
Fedérate
 
Patrocinadores
Federación Española de Xadrez
FIDE
Ajedrez Actual