Tempada 2019

1.- I Open Internacional Sub-2200 – Xadrez Ponteareas

Torneo valedero para elo Fide e Feda.

Datas: 02 e 03 de Marzo de 2019

Local de xogo: Centro de Servicios Sociais de Ponteareas: Rua Oriente, Nº 8 – Ponteareas

Bases e inscricións.

Cartel I Open Internacional Sub-2200 – Xadrez Ponteareas.

2.- I Torneo Chess and Cheese Arzua.

Torneo valedero para elo Fide de rapidas.

Data: 10 de Marzo de 2019.

Local de xogo: Local Social Santa Maria – Arzua

Bases e inscricións.

Cartel I Torneo Chess and Cheese Arzua.

3.- I Torneo de Xadrez Infantil Mostra do encaixe de Camariñas.

Data: Sabado, 20 de Abril de 2019.

Local de xogo: Casa da Pedra: Avda. da Coruña, S/N – Camariñas (A Coruña)

Bases e inscricións.

Cartel I Torneo de Xadrez Infantil Mostra do encaixe de Camariñas.

4.- II Torneo Internacional Sub-2200 Xadrez Ponteareas

Torneo valedero para elo Fide.

Datas: 20 e 21 de Abril de 2019.

Local de xogo: Centro de Servizos Sociais de Ponteareas: Rua Oriente, Nº 8 – Ponteareas

Bases e inscricións.

Cartel II Torneo Internacional Sub-2200 Xadrez Ponteareas.

5.- I Open Internacional Sub-2200 – Letras Galegas en Cambre

Torneo valedero para elo Fide.

Datas: 17, 18 e 19 de Maio de 2019.

Local de xogo: Casa da Cultura Vila Concepción sita na Praza Vila Concepción, Nº 1 – Cambre.

Bases e inscricións.

6.- IV Circuito Intercomarcal de xadrez rapido Deputación da Coruña.

6.1 IV Aberto de Xadrez Fundación Luis Calvo – II Torneo Día das Letras Galegas Espazo Xove de Carballo

Torneo valedero para elo Fide.

Data: 17 de Maio de 2019.

Local de xogo: Espazo Xove sito na Rua Valle Inclan, Nº 24 – Carballo (A Coruña).

Bases e inscricións.

6.2 IV Torneo de Xadrez Concello de Mazaricos.

Torneo valedero para elo Fide.

Data: 16 de Xuño de 2019.

Local de Xogo: Pavillón Deportes da Picota, sito na Rua Monte Picoto s/n- A Picota Mazaricos.

Bases e inscricións.

Cartel IV Torneo de Xadrez Concello de Mazaricos.

6.3 I Torneo Xadrez rápido FENAUCAM Camariñas

Torneo valedero para elo Fide.

Data: 22 de Xuño de 2019.

Local de Xogo: Cofradia de Pescadores de Camariñas sito no Porto de Camariñas s/n

Bases e Inscricións.

Cartel I Torneo Xadrez rápido FENAUCAM Camariñas.

6.4 I Torneo sub-2200 Ría de Camariñas

Torneo valedero para elo Fide e  FEDA de Lentas.

Data: 6 e 7 de xullo de 2019

Local de xogo: Cofradia de pescadores de Camariñas, no Porto de Camariñas s/n

Bases e Inscricións.

Cartel I Torneo  sub-2200 Ría de  Camariñas.

6.5 XIII Memorial Argimiro Penide Cedeira “MIRO”

Torneo valedero para elo Fide Xadrez Rápido

Data: 28 de  xullo de 2019.

Local de xogo:  Pazo dos Deportes de Arteixo, sito en Avda. Arsenio Igleisias s/n

Bases e Inscricións.

6.6 IV Torneo Concello Val do Dubra

Torneo Valedero para Elo Fide

Data: 3 de agosto de 2019

Local de xogo: Centro de Formación Ocupacional de Bembribe

Bases e Inscricións

Cartel IV Torneo Concello Val do Dubra

6.7 IV Torneo Concello de Cerceda

Torneo Valedero para Elo Fide

Data: 4 de agosto de 2019

Local de xogo:  Polideportiva de Cerceda, o lado da piscina municipal

Bases e Inscricións

Cartel IV Torneo Concello de Cerceda

6.8 XIX Agosto en Cambre

Torneo Valedero para  Elo Fide

Data: 17 de agosto de 2019

Local de xogo:  Pavillón Sofía Toro de Cambre ( Rua Wenceslao Fdez Florez)

Bases e Inscricións

6.9 I Agosto en Cambre Blitz

Torneo Valedero para Elo Fide

Data: 17 de agosto de 2019

Local de xogo:  Pavillón Sofía Toro de Cambre ( Rua Wenceslao Fdez Florez)

Bases e inscricións

6.10 IV Torneo de Xadrez Concello de Carnota

Torneo Valedero  para Elo Fide de rápidas

Data: 14 de setembro de 2019

Local de xogo:  Praza San Gregorio s/n

Bases e inscricións

6.11 III Concello de Malpica

Torneo válido para  Elo Fide

Data: 28 de setembro de 2019

Local de xogo: Malpica

Bases e inscricións

6.12 IV Cabana de Bergantinos

Torneo válido para  Elo Fide

Fecha: 5 de outubro de 2019

Local de xogo: A Carballa

Bases e inscricións

 6.13 III Concello de Zas

Torneo válido para  Elo Fide

Data: 12 de outubro de 2019

Local de xogo: Baio

Bases e inscricións

7.- I Torneo de Promoción de Ferrol.

Torneo valedero para elo Fide.

Data: 07 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Casa do Xadrez Ferrolán sito no Centro Comercial Portanova (Ferrol – A Coruña).

Bases e inscricións.

8.- I Torneo San Xoan de Xadrez Rápido 2019

Torneo valedero para elo Fide.

Data: 15 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Expo Coruña sita na Rúa Juana Capdevielle, Nº 2 – A Coruña).

Bases e inscricións.

9.- V Torneo Xadrez e Natureza.

Data: 16 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Parque Forestal “A Fraga do Rei” – Cristiñade (Ponteareas)

Bases e inscricións do torneo.

Simultáneas G.M. Luis Galego.

Cartel V Torneo Xadrez e Natureza.

10.- II Torneo de promoción de Ferrol.

Data: 21 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Casa do Xadrez Ferrolan, sito en el Centro Comercial Portanova ( Ferrol)

Bases e inscricións.

11.- VI Torneo Sub-2200 Cidade de Lugo

Datas: 22 e 23 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Nave de Asociaicóns Parque de Frigsa (Lugo).

Bases e inscricións.

Cartel do torneo VI Torneo Sub-2200 Cidade de Lugo.

12.- III Aberto Internacional de Xadrez A Rúa

Data: 13 de xullo de 2019.

Local de xogo: Rúa Doutor Vila, A Rúa (Ourense)

 Bases e inscricións

13.-Circuito 2019 de Xadrez na Rúa Illa de Arousa – Veran2019

13.1 Praza do Regueiro

Data: 30 de Xuño de 2019.

Local de xogo: Praza do Regueiro

13.2 Rúa Con do Moucho

Data: 7 de Xullo de 2019.

Local de xogo: Rúa Con do Moucho

13.3 Peirao de Pau

Data: 28 de Xullo de 2019.

Local de xogo: Peirao de Pau

13.4 Paseo do Campo

Data : 11 de Agosto de 2019.

Local de xogo: Paseo do Campo

Bases e Inscricións do Circuito.

Cartel circuito 2019 Xadrez na Rúa

14.-VI Circuito de Xadrez na Rúa Veran En Roque

14.1 III Torneo Tapería A Vila

Data: 5 de xullo de 2019.

Local de xogo: Diante da Tapería A Vila sita en Calle Juan García nº 7 (paralela a  Baldosa)

Bases e Inscricións

Cartel III torneo Tapería A Vila

14.2 XIII Torneo  La Marina Vilagarcía

Data: 30 de Agosto de 2 019.

Local de xogo: Diante do Café La Marina sito en Avenida da Mariña nº 50 Alameda (Vilagarcía)

Bases e Inscricións

Cartel XIII Torneo La Marina Vilagarcía

14.3 I Torneo Jamonería Ferreiro Vilagarcía

Data: 23 de Agosto de 2019.

Local de xogo: Jamonería La Marina sito en Avenida Rodrigo de Mendoza nº 65  (Vilagarcía)

Bases e Inscricións

Cartel I Torneo Jamonería Ferreiro Vilagarcía

15.-XX Torneo Concello de Arteixo

Torneo valedero para elo Fide e Feda Clásico.

Datas: 24 al 27  de xullo de 2019.

Local de xogo: Pazo dos Deportes de Arteixo sito en Avda. Arsenio Iglesias s/n

Bases e Inscricións

16.- V Torneo de Xadrez Val Miñor sub-2200

Datas: 27 al 28 de xullo de 2019.

Local de xogo:

Bases e Inscricións

17.- Aberto Festa do Mexillón

Data: 4 de Agosto de 2019.

Local de xogo:Paseo Marítimo do Cantiño

Bases e Inscricións

Cartel Torneo de Xadrez Festa do Mexillón

18.- VII Torneo Internacional Cidade de Pontevedra

Torneos Valederos  para Elo Fide

18.1  VII Torneo Internacional Cidade de Pontevedra ” Masters”

Datas:  del 8 al 14 de  Agosto de 2019.

Local de xogo: Instalacions Deportivas do Colexio Los Sauces Pontevedra, sito na Carretera de Campaño a Cabaleiro ( Pontevedra)

18.2  VII Torneo Internacional Cidade de Pontevedra ” Amateur”

Datas:  del 8 al 14 de  Agosto de 2019.

Local de xogo: Instalacións Deportivas do Colexio Los Sauces Pontevedra, sito na Carretera de Campaño a Cabaleiro ( Pontevedra)

Bases e Inscripcións

Cartel VII Torneo Internacional Cidade de Pontevedra

19.- XIII Torneo San Roque 2019

Data: 11 de  Agosto de 2019.

Local de xogo: Edificio do Matadoiro, no barrio de A Ribeira ( Betanzos)

Bases e Inscricións

Cartel XIII Torneo San Roque 2019

20.- Torneo do Festival de Xadrez na Rúa  Illa de Arousa

Data: 25 de  Agosto de 2019.

Local de xogo: Praza do Concello

Bases e Inscricións

Cartel  Torneo do Festival de Xadrez na Rúa Illa de Arousa

21.-I Torneo Maxistral Cuadrangular

Torneo Valedero para  Elo Fide

Data: 23 de Agosto de 2019

Local de xogo: Café de macondo ( A Coruña)

Cartel Torneo Maxistral Cuadrangular

22.- I Torneo Xadrez de San Rosendo

Torneo Valedero para  Elo Fide

Data: 31 de Agosto de 2019

Local de xogo: Monasterio de San Salvador ( Celanova)

Bases e inscricións

23.- I Torneo Xadrez Arenteiro

Data: 1 de Setembro de 2019

Local de xogo: Casino do Carballiño ( Celanova)

Bases e inscricións

24.- VI Torneo Internacional de Xadrez Concello de Valga

Torneo Valedero  para Elo Fide de rápidas

Data: 22  de Setembro de 2019

Local de xogo: Pavillón Municipal de Baño de Valga, Lugar de Baño s/n Valga

Bases e Inscricións

25.- I Torneo Sub. 2200

Torneo Valedero  para Elo Fide

Data: 27 e 28 de Setembro de 2019

Local de xogo: Ferrol

Bases e Inscricións

26.- III Torneo Internacional Sub-2200 Xadrez Ponteareas

Torneo Valedero  para Elo Fide

Data: 5 e 6 de outubro de 2019

Local de xogo: Ponteareas

Bases e Inscricións

27.- III Torneo de Miño

Torneo Valedero  para Elo Fide

Data: 1 o 3 de novembro de 2019

Local de xogo: Miño

Bases e Inscricións

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies