Tempada 2023

NESTA PÁXINA PUBLICARANSE AS BASES DOS TORNEOS NON PERTENCENTES AOS CALENDARIOS OFICIAIS DA FEGAXA e FEDA.

1.- VIII Torneo de Nadal Xadrez Mos

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 13 e 14 de Xaneiro de 2023.

Clasificación final.

2.- XIX Torneo Sub 2400

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 13 ao 15 de Xaneiro de 2023.

Clasificación final.

3.- XI Torneo Internacional Memorial Ramón Escudeiro Tilve

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 14 de Xaneiro de 2024.

Clasificación final.

4.- XII Pepino Rodríguez

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 27 ao 29 de Xaneiro de 2023.

Clasificación final.

5.- XVIII Torneo Ciudade de Lugo

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 21 e 22 de Xaneiro de 2023.

Clasificación final.

6.- III Chess and Cheese Arzua

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 05 de Marzo de 2023.

Clasificación final.

7.- VI Letras Galegas Espazo Xove

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 17 de Maio de 2023.

Clasificación final.

8.- “Ranking & Training” Sub 1800

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 09 ao 16 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

9.- XX Torneo Sub 2400

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 09 ao 11 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

10.- Torneo de Xadrez Activo Galerias Viacambre

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 10 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

11.- IV Open Internacional Abanca Semana Verde de Galicia Absoluta

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 11 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

12.- Torneo Xadrez Activo Pontinas Absoluto

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 11 de Xuño de 2024.

Clasificación final.

13.- XIX Torneo Cidade de Lugo

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 16 ao 18 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

14.- Torneo Xadrez Activo C.C. Pontinas Lalin

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 17 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

15.- Torneo de Xadrez Activo Sociedade Cultural Albor

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 23 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

16.-XVI Torneo de Promocion

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 24 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

17.- Torneo Xadrez Activo Union Progreso 2023

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 24 de Xuño de 2023.

Clasificación final.

18.- III Concello de Camariñas

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 01 de Xullo de 2023.

Clasificación final.

19.- Torneo de Xadrez Activo Sociedade Cultural Albor

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 08 de Xullo de 2023.

Clasificación final.

20.- I Torneo Nocturno de Xadrez Blitz Parque A Curuxeira

Torneo válido para Elo FIDE.

Celebrado o 15 de Xullo de 2024.

Clasificación final.

21.- VII Concello de Cerceda

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 16 de Xullo de 2023.

Clasificación final.

22.- XVI Memorial Miro

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 22 de Xullo de 2023.

Clasificación final.

23.- XI Torneo Internacional de Ajedrez de Pontevedra – Grupo B – Amateur

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 24 ao 30 de Xullo de 2023.

Clasificación final.

24.- XIV TORNEO SAN ROQUE

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 13 de Agosto de 2023.

Clasificación final.

25.- IV Agosto en Cambre Blitz

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 19 de Agosto de 2023.

Clasificación final.

26.- XXII Agosto en Cambre

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 19 de Agosto de 2023.

Clasificación final.

27.- XIV Torneo Internacional Concello de Rianxo

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 03 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

28.- COPA GONZALEZ MARCH

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado do 04 ao 08 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

29.- Torneo Xadrez Activo Galerias Viacambre 2

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 09 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

30.- I Torneo Sub1800

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 16 e 17 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

31.- V Torneo Cidade de Santiago ABS

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 16 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

32.- II Concello de A Bana

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 17 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

33.- Torneo Xadrez Activo Concello de O Carballino

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 17 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

34.- Torneo Xadrez Activo Centro Comercial Pontevella

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 23 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

35.- XXIX Memorial Adolfo Pedrido

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 23 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

36.- II Concello de Vimianzo

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 24 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

37.- VI Concello de Cabana

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 30 de Setembro de 2023.

Clasificación final.

38.- XVII Torneo de Promocion

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 01 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

39.- Aberto de Outono de Xadrez Rápido 2023

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 07 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

40.- VI Concello de Malpica

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 07 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

41.- VI Concello de Zas

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 12 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

42.- II Torneo Sub 1800

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 14 e 15 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

43.- Memorial Jose Henrique Rodriguez Pena 2023

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 21 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

44.- XVI TORNEO LUDO

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 21 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

45.- XVII Torneo de Promoción

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 01 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

46.- XVII Torneo de Promocion

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 01 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

47.- Aberto de Outono de Xadrez Rápido 2023

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 07 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

48.- VI Concello de Malpica

Torneo válido para elo FIDE.

Celebrado o 07 de Outubro de 2023.

Clasificación final.

49.-

 

 

DECEMBRO 2023

1.- VI Torneo Xadrez Memorial Dragan Paunovic

Torneo válido para Elo Fide

Data: 16 de decembro de 2023

Local de xogo: Telecentro Chantada

Bases e inscricións

Cartel VI Torneo Xadrez Memorial Dragan Paunovic

2.-I Open Internacional “Jose Antonio Ferreño”

Torneo válido para elo Fide.

Data: 17 de Decembro de 2023.

Local de xogo: Polideportivo CEIP Ría Do Burgo (Culleredo)

Bases e inscricions.

Cartel I Open Internacional “Jose Antonio Ferreño”

3.- VIII Memorial Paco Allegue.

Torneo válido para elo Fide.

Data: 17 de Decembro de 2023.

Local de xogo: Casa da Cultura de Pontedeume.

Bases e inscricións.

4.- XXII Torneo de Xadrez

Data: 23 de Decembro de 2023

Local de xogo: Pavillón Municipal do Espiño (Carral)

Bases e inscricións. (Actualizadas 20/12/2023)

Cartel XXII Torneo de Xadrez.

5.-III Abierto Internacional de Ajedrez Sub-2200 Institución Educativa Aceimar

Torneo válido para Elo Fide

Datas:  26 ao 29 de decembro de 2023

Local de xogo: Salons Hotel Cemar (Mondariz Balneario)

Bases e Inscricions

Cartel III Abierto Internacional Ajedrez Sub-2200 Institucion Educativa Aceimar

6.- XII Torneo Memorial Ramón Escudeiro Tilve

Data: Sábado, 30 de decembro de 2023.

Local de xogo: Local da Escola Xadrez Pontevedra sito na Rúa Fermín Bouza Brey, 2H – Pontevedra

Bases e inscricións.

Cartel do XII Torneo memorial Ramón Escudeiro Tilve.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies